AKTULANOŚCI

38 posts

Żywienie niemowląt krok po kroku

Żywienie niemowlęcia w pierwszych miesiącach życia jest kluczowe w zapewnieniu mu zdrowia i optymalnego rozwoju umysłowego. Niewłaściwy sposób żywienia we wczesnym dzieciństwie może skutkować wystąpieniem otyłości, a nawet skłonnością do reakcji alergicznych w dorosłym życiu. Zerknij na schemat żywienia i rozszerzanie diety krok po kroku!

Poznaj awokado

Awokado to bez wątpienia nietypowy owoc. Gruszkowaty kształt, charakterystyczny maślany smak i wyjątkowo wysoka kaloryczność w porównaniu do innych owoców. Coraz powszechniej dostępny w sklepach. Chociaż przez wielu nadal rzadko kupowany, to koniecznie powinien znaleźć się na liście zakupów. W czym tkwi zatem jego żywieniowy fenomen?

Jaja kurze w roli głównej

Już za moment Wielkanoc, a znakiem rozpoznawczym tego okresu są oczywiście jajka kurze. Przyrządzane na wiele sposobów są jednocześnie produktem wartościowym oraz bardzo sycącym. Chociaż ich popularność znacząco spadła, gdy dyskutowano zależność między cholesterolem w diecie, a rozwojem chorób sercowo-naczyniowych – znowu wracają na nasze stoły. Jajeczne potrawy dla wielu są bezkonkurencyjne, ale czy możemy je jeść bez ograniczeń?

Kakao pod lupą

Kakao i powstająca z niego czekolada to produkty znakomicie znane i spożywane przez każdego miłośnika słodkości. Coraz częściej pojawiają się doniesienia naukowe wskazujące na dobroczynne własności kakao na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Czy zatem im bardziej gorzka jest czekolada tym bardziej jest dla nas zdrowa? I czym właściwie jest surowa czekolada? Czytajcie dalej!

Dieta MIND

Dieta MIND to określony sposób żywienia, który wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego mózgu oraz całego układu nerwowego. Jest to szczególne połączenie diety śródziemnomorskiej z popularną dietą DASH dodatkowo wzbogacone o nowinki pochodzące z aktualnych badań naukowych. 

Garść odpowiedzi na ciążowe pytania

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety, a racjonalne żywienie jest podstawą w zapewnieniu optymalnego rozwoju dziecka. Istnieje kilka zagadnień, które szczególnie ciekawią ciężarne kobiety. W tym artykule odpowiemy na nurtujące pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Czytajcie dalej!

Kawa a zdrowie-najnowsze badania

Osoby ze zdiagnozowanym nowotworem CRC (odbytnicy) pijące co najmniej 4 filiżanki kawy dziennie są w grupie obniżonego ryzyka przedwczesnej śmierci- z powodu tegoż nowotworu lub innego powodu- w porównaniu z osobami nie pijącymi kawy. Takie wnioski wyciągnęli naukowcy z Harvard T.H.Chan School of Public Health.