AKTULANOŚCI

71 posts

Metamorfozy z Mavitą

Metamorfozy z Mavitą to historie naszych pacjentów, którzy udowadniają, że nie istnieje niemożliwe. Przy odrobinie chęci i zaangażowania można cieszyć się dobrym zdrowiem i wyglądem. Nasi dietetycy robią wszystko aby mądrze pomagać i wspierać każdego pacjenta w jego przemianie.

jak unikąć przejadania się

Jak uniknąć przejadania się

Jedzenie zbyt dużych ilości jedzenia na raz to trudny nawyk, który często jest bardzo trudny do zlikwidowania. Z biegiem czasu spożywanie zbyt dużej ilości pokarmu może prowadzić do przyrostu masy ciała i zwiększać ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca lub choroby serca. Poniższe wskazówki to sprawdzone techniki, które mogą stanowić punkt wyjścia do ograniczenia przejadania się.

Imponująca komosa ryżowa

Komosa ryżowa jest jednym z najpopularniejszych na świecie przykładów zdrowej żywności. Komosa ryżowa to ziarno pochodzące z Ameryki Południowej i które jednocześnie było w dużej mierze ignorowane przez wiele lat. W tym artykule opisano czym jest komosa ryżowa i dlaczego jest dla Ciebie tak dobra.

Najzdrowsze orzechy

Orzechy to bardzo zdrowe przekąski i chociaż zwykle cechują się wysoką zawartość tłuszczu, to jest to zdrowy rodzaj tłuszczu. Większość tłuszczu w orzechach to tłuszcz jednonienasycony, a także tłuszcz wielonienasycony omega-6 i omega-3. Ponadto są również dobrym źródłem błonnika i białka roślinnego. Co więcej, to bogactwo składników odżywczych, w tym witaminy E, magnezu i selenu.

jedzenie_dietetyk

Sprytne sposoby aby przestać jeść późno w nocy

Wiele osób je późno wieczorem lub w nocy, nawet gdy nie czują głodu. Czy należysz do tej grupy? Jeśli jedzenie w nocy stanowi dla Ciebie problem, spróbuj wykonać poniższe kroki, które pomogą Ci się z tym uporać.
Nocne jedzenie może spowodować, że zjesz więcej kalorii niż potrzebujesz i doprowadzi to do przyrostu masy ciała oraz złego stanu zdrowia. Oto spis ośmiu najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby przestać jeść późnym wieczorem lub w nocy.