Dietetycy

zespół poradni mavita

gabinet

Poradnia Dietetyczna Mavita w Rzeszowie dysponuje dwoma przytulnymi, klimatyzowanymi pomieszczeniami, w których poczujesz się jak u siebie. Jest to dla nas bardzo ważne, abyś czuł/a się u nas dobrze i swobodnie. 
W poradni zadbano też o najmłodszych, przygotowując dla nich kącik do zabaw. Przyjdź sam/a lub z rodziną, rozsiądź się wygodnie w fotelu i porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc.

Celem oraz misją specjalistów pracujących w Poradni Dietetycznej Mavita jest pomoc i wsparcie osób w trakcie zrzucania kilogramów, a także wyposażenie ich w narzędzia oraz wiedzę potrzebne do utrzymania wagi. Takie podejście wyróżnia nas spośród innych poradni dietetycznych, skoncentrowanych głównie na sprzedaży diet, nakazach i zakazach żywieniowych. My pracujemy interdyscyplinarnie, patrzymy na podopiecznych całościowo i uderzamy w przyczynę, a nie sam objaw jakim jest nieprawidłowa waga.

Magdalena Socha -Sala
mavita rzeszow dietetyk

mgr inż. MAGDALENA SOCHA-SALA - doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki

Od 13 lat pracuję w zawodzie dietetyka i doradcy żywieniowego, a od 2015 roku prowadzę własną praktykę dietetyczną – Poradnię Dietetyczną Mavita w Rzeszowie. Na co dzień konsultuję, bilansuje diety, udzielam wsparcia,  psychoedukuję osoby z otyłością, zaburzeniami odżywiania i innymi trudnościami w obszarze żywienia. Wieloletnia praktyka nauczyła mnie empatycznej, nieoceniającej postawy, umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby podopiecznych oraz utwierdziła w przekonaniu, że skuteczna pomoc opiera się na biopsychospołecznym podejściu do człowieka.

Jestem magistrem Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Ukończyłam roczne studia podyplomowe z zakresu Dietetyki i Planowania Żywienia oraz Psychodietetyki, a także wiele kursów i szkoleń w tym zakresie. Aktualnie jestem na studiach magisterskich z psychologii (specjalność psychoterapia) oraz poszerzam swoją wiedzę z psychosomatyki, a także terapii i coachingu ACT – uczestniczyłam w szkoleniach prowadzonych przez m.in. Benjamina Schoendorfa (6 kroków od elastyczności z matrycą ACT) i Josepha Carrioci (Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki).

Każdą osobę, która do mnie przychodzi staram się traktować indywidualnie, skupiać się na przyczynach jej chorób oraz trudności z wagą, a nie tylko na objawach – jak ma to miejsce w standardowej poradzie dietetycznej. Uważam, że odchudzanie to w dużej mierze proces psychologiczny, w którym dieta jest jednym z narzędzi, a nie podstawą zmiany.

Łącząc wiedzę z psychologii zdrowia i dietetyki pokazuję jak wzbudzić i podtrzymać wewnętrzną motywację, promuję zdrową troskę o siebie, elastyczne podejście do odżywiania, uczę jak w zdrowy sposób rozwiązywać wewnętrzne konflikty i napięcia emocjonalne.

Jestem autorką cieszących się uznaniem programów „Odchudzanie z głową” i  „Psychodietetyka”, które uczą jak budować zdrową relację z jedzeniem na całe życie.

Ewelina Lis dietetyk kliniczny

mgr EWELINA LIS -
doradca żywieniowy, dietetyk kliniczny

Ukończyłam studia dzienne magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Członek Polskiego Towarzystwa Osób z Celiakią i na diecie bezglutenowej.

Wybór studiów nie był przypadkowy, gdyż od lat jestem pasjonatką zdrowego stylu życia. Moją miłość do zdrowej kuchni przejawiam w prowadzeniu bloga o zdrowym odżywianiu, pisaniu artykułów oraz układaniu smacznych jadłospisów.

Interesuję się także dietetyką kliniczną, w szczególności wpływem zabiegów bariatrycznych na stan odżywienia, a także żywieniem w onkologii. Podążając za swoimi zainteresowaniami ukończyłam liczne kursy i szkolenia podnoszące wiedzę i kwalifikacje w tych zakresie.

W kręgu moich zainteresowań jest także psychologia co w połączeniu z wykształceniem dietetycznym umożliwia holistyczne i pełne empatii podejście do pacjenta. W wolnym czasie najchętniej podróżuję oraz jeżdżę na rowerze.

Współpracuje z Poradnią Dietetyczną Mavita w zakresie układania i bilansowania jadłospisów online, dbania o jakość merytoryczną wpisów i artykułów na stronie poradni Mavita oraz rozpowszechniania rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.

Jesteś głodny wiedzy? Masz problemy ze zdrowiem albo czujesz, że utraciłeś kontrole nad jedzeniem?
Zapraszamy Cię do Poradni Dietetycznej Mavita, gdzie przy dobrej kawie lub herbatce porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.