Dietetycy

dietetycy poradni mavita

Jesteś głodny wiedzy? Masz problemy ze zdrowiem albo czujesz, że utraciłeś kontrole nad jedzeniem?
Zapraszamy Cię do Poradni Dietetycznej Mavita, gdzie przy dobrej kawie porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.

MAGDALENA SOCHA-SALA - dietetyk, psychodietetyk

mgr inż. Magdalena Socha-Sala – dietetyk z wieloletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem otyłym i zaburzeniami odżywiania. Zanim rozpoczęła prace w poradni ukończyła z bardzo dobrym wynikiem studia dzienne na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka UR w Krakowie. W międzyczasie w WSNS w Lublinie zdobyła dyplomy z zakresu Dietetyki i Planowania Żywienia oraz Psychodietetyki. Posiada certyfikat z dietcoachingu (I, II st.). Obecnie szkoli się w nurcie terapii poznawczo-behawioralnej, aby lepiej poznać i zrozumieć przyczyny leżące u podstaw problemów z odżywianiem.

Wychodzi z założenia, że w wielu przypadkach nadwaga i otyłość to tylko objaw, innych nich żywieniowe, bardziej złożonych, niewidocznych na pierwszy rzut oka problemów. Łącząc wiedzę z psychologii i dietetyki pomaga Pacjentom wzbudzić i podtrzymać wewnętrzną motywację oraz odnaleźć źródła braku kontroli w sferze odżywiania tak, aby każdy proces odchudzania zakończył się trwałym obniżeniem masy ciała.

Działając jako dietetyk w Rzeszowie stara się także rozpowszechniać rzetelną wiedzę o żywieniu, gdyż w jej przekonaniu stanowi ona podstawę przy wprowadzaniu stałych zmian w codziennym funkcjonowaniu. Nieustannie aktualizuje swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach z zakresu żywienia człowieka i dietetyki klinicznej. Jest także autorką licznych artykułów oraz uczestniczką audycji radiowych o tematyce żywieniowej. Od 2015 roku prowadzi Poradnię Dietetyczną Mavita w Rzeszowie.

Mając na uwadze fakt, iż zaburzenia odżywiania wymagają podejścia interdyscyplinarnego informujemy, iż Poradnia Dietetyczna Mavita współpracuje z psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym.

EWELINA LIS - dietetyk kliniczny

mgr Ewelina Lis – ukończyła studia dzienne magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Członek Polskiego Towarzystwa Osób z Celiakią i na diecie bezglutenowej.

Wybór studiów nie był przypadkowy, gdyż od lat jest pasjonatką zdrowego stylu życia. Swoją miłość do zdrowej kuchni przejawia w prowadzeniu bloga o zdrowym odżywianiu, pisaniu artykułów oraz układaniu smacznych jadłospisów. Interesuje się także dietetyką kliniczną, w szczególności wpływem zabiegów bariatrycznych na stan odżywienia, a także żywieniem w onkologii. Podążając za swoimi zainteresowaniami ukończyła liczne kursy i szkolenia podnoszące wiedzę i kwalifikacje w tych zakresie. W kręgu jej zainteresowań jest także psychologia co w połączeniu z wykształceniem dietetycznym umożliwia holistyczne i pełne empatii podejście do pacjenta. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz jeździ na rowerze.

Współpracuje z Poradnią Dietetyczna Mavita w zakresie układania i bilansowania jadłospisów online, dbania o jakość merytoryczną wpisów i artykułów na stronie poradni Mavita oraz rozpowszechniania rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.