Dietetycy

zespół poradni mavita

gabinet

Poradnia Dietetyczna Mavita w Rzeszowie dysponuje dwoma przytulnymi, klimatyzowanymi pomieszczeniami, w których poczujesz się jak u siebie. Jest to dla nas bardzo ważne, abyś czuł/a się u nas dobrze i swobodnie. 
W poradni zadbano też o najmłodszych, przygotowując dla nich kącik do zabaw. Przyjdź sam/a lub z rodziną, rozsiądź się wygodnie w fotelu i porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc.

Celem oraz misją specjalistów pracujących w Poradni Dietetycznej Mavita jest pomoc i wsparcie osób w trakcie zrzucania kilogramów, a także wyposażenie ich w narzędzia oraz wiedzę potrzebne do utrzymania wagi. Takie podejście wyróżnia nas spośród innych poradni dietetycznych, skoncentrowanych głównie na sprzedaży diet, nakazach i zakazach żywieniowych. My pracujemy interdyscyplinarnie, patrzymy na podopiecznych całościowo i uderzamy w przyczynę, a nie sam objaw jakim jest nieprawidłowa waga.

mavita rzeszow dietetyk

mgr inż. MAGDALENA SOCHA-SALA - doradca żywieniowy, psychodietetyk, przyszła psycholog

Od wielu lat pracuję w zawodzie dietetyka i doradcy żywieniowego, a od 2015 roku prowadzę własną praktykę – Poradnię Dietetyczną Mavita w Rzeszowie.

Praca z ludźmi nauczyła mnie empatycznej, nieoceniającej postawy, umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby podopiecznych oraz utwierdziła w przekonaniu, że skuteczna pomoc opiera się na biopsychospołecznym podejściu do człowieka. 

Sporo lat temu bo w 2008 roku kończyłam kierunek Technologię żywności i żywienie człowieka, otrzymując tytuł magistra.  Mam za sobą dwa kierunki rocznych studiów podyplomowych, pierwszy z zakresu Dietetyki i Planowania Żywienia, drugi z Psychodietetyki. Ukończyłam także wiele kursów i szkoleń w tym zakresie. Aktualnie studiuję na kierunku Psychologia i piszę pracę magisterską. 

Co chwilę łapię jakąś fajną, mądrą książkę lub kurs z psychosomatyki, a także terapii i coachingu ACT – uczestniczyłam w szkoleniach prowadzonych przez m.in. Benjamina Schoendorfa (6 kroków od elastyczności z matrycą ACT) i Josepha Carrioci (Pożegnaj wagę. Jak wykorzystać techniki ACT w odchudzaniu i utrzymaniu wymarzonej sylwetki).

Pracuję nad następującymi trudnościami:

 • Objadaniem się (spożywaniem nadmiernej ilości jedzenia podczas jednego posiłku, ponad zalecane limity, aż do momentu gdy pojawią się wzdęcia i nudności )
 • Oczyszczaniem organizmu (wymuszanie wymiotów, stosowanie środków moczopędnych, przeczyszczających, w celu pozbycia się jedzenia z organizmu)
 • Ograniczaniem spożywanego jedzenia (jedzenie niedostatecznej ilości jedzenia lub spożywanie jedzenia mało zrównoważonego w zestawieniu ze statystyczną konsumpcją)
 • Brakiem wiedzy na temat podstawowych zasad żywienia
 • Brakiem wiedzy na temat żywienia w jednostkach chorobowych 
 • Trudnościami w kupowaniu i wybieraniu jedzenia
 • Trudnościami w przygotowywaniu jedzenia (przygotowywanie jedzenia wydaje się być zbyt przytłaczające)
 • Problemami z ustaleniem zdrowych, regularnych, rutynowych działań związanych z jedzeniem
 • Zapominaniem o posiłkach z powodu nieuwagi lub problemów z zarządzaniem czasem
 • Niezdolnością do odczuwania głodu lub odrętwienia z powodu fizycznego odrętwienia i unikania odczuć fizycznych, wszelkie somatyzację
 • Pragnieniem utrzymania figury niezdrowej z medycznego punktu widzenia, ponieważ zapewnia osobie, np. poczucie bezpieczeństwa
 • kiedy jedzenie i spożywanie posiłków jest kojarzone ze wstydem i nienawiścią do samego siebie
 • Trudnościami ze spożywaniem posiłków w obecności innych osób
 • Spożywaniem „emocjonalnym”, czyli wykorzystywanie jedzenia do radzenia sobie z emocjami
 • Poczuciem uzależniania od jedzenia, słodyczy, fast foodów itp.
 • Ograniczaniem spożywanego jedzenia lub powstrzymywanie się od niego w ramach kary
 • Dużymi wahaniami wag
Ewelina Lis dietetyk kliniczny

mgr EWELINA LIS -
doradca żywieniowy, dietetyk kliniczny

Ukończyłam studia dzienne magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Członek Polskiego Towarzystwa Osób z Celiakią i na diecie bezglutenowej.

Wybór studiów nie był przypadkowy, gdyż od lat jestem pasjonatką zdrowego stylu życia. Moją miłość do zdrowej kuchni przejawiam w prowadzeniu bloga o zdrowym odżywianiu, pisaniu artykułów oraz układaniu smacznych jadłospisów.

Interesuję się także dietetyką kliniczną, w szczególności wpływem zabiegów bariatrycznych na stan odżywienia, a także żywieniem w onkologii. Podążając za swoimi zainteresowaniami ukończyłam liczne kursy i szkolenia podnoszące wiedzę i kwalifikacje w tych zakresie.

W kręgu moich zainteresowań jest także psychologia co w połączeniu z wykształceniem dietetycznym umożliwia holistyczne i pełne empatii podejście do pacjenta. W wolnym czasie najchętniej podróżuję oraz jeżdżę na rowerze.

Współpracuje z Poradnią Dietetyczną Mavita w zakresie układania i bilansowania jadłospisów online, dbania o jakość merytoryczną wpisów i artykułów na stronie poradni Mavita oraz rozpowszechniania rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.

Jesteś głodny wiedzy? Masz problemy ze zdrowiem albo czujesz, że utraciłeś kontrole nad jedzeniem?
Zapraszamy Cię do Poradni Dietetycznej Mavita, gdzie przy dobrej kawie lub herbatce porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.