Zespół

Zespół.

Celem oraz misją specjalistów pracujących w Poradni dietetyczno-psychologicznej Mavita jest nauka oraz pomoc osobom w budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem i ciałem, wsparcie podczas zrzucania kilogramów, czy rehabilitacji wagi w zaburzeniach odżywiania. Takie podejście wyróżnia nas spośród innych poradni dietetycznych, skoncentrowanych głównie na sprzedaży diet, nakazach i zakazach żywieniowych. W poradni pracujemy interdyscyplinarnie, patrzymy na podopiecznych całościowo i uderzamy w przyczynę, a nie sam objaw jakim jest nieprawidłowa waga czy inne trudności w obszarze żywienia.

O poradni Mavita

Gabinet.

Poradnia dietetyczno-psychologiczna Mavita w Rzeszowie dysponuje dwoma przytulnymi, klimatyzowanymi pomieszczeniami, w których poczujesz się jak u siebie. Jest to dla nas bardzo ważne, abyś czuł/a się u nas dobrze i swobodnie. 

W poradni dietetycznej zadbano też o najmłodszych, przygotowując dla nich kącik do zabaw. Przyjdź sam/a lub z rodziną, rozsiądź się wygodnie w fotelu i porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc.

Magdalena Socha-Sala

Psycholog, Psychodietetyk
spec. żywienia człowieka
psychoterapeuta w trakcie szkolenia

Ukończyłam 5 letnie studia magisterskie na kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka UR w Krakowie oraz studia magisterskie na kierunku Psychologia, specjalność psychoterapia (UBiNS, filia w Rzeszowie). Moje edukacyjne osiągnięcia obejmują także studia podyplomowe z Dietetyki i planowania żywienia oraz Psychodietetyki (WSNS z siedzibą w Lublinie). Aktualnie jestem w trakcie całościowego 4 letniego kursu psychoterapii psychodynamicznej realizowanego w oparciu o wytyczne Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – kierownik merytoryczny dr hab. Maciej Pilecki. 

Od 16 lat wspieram osoby w kształtowaniu zdrowej relacji z ciałem i jedzeniem. W 2015 roku otworzyłam Poradnię Dietetyczną Mavita, gdzie kontynuuję misję życzliwego i empatycznego podejścia do ciała. Współpracuję takżę z Centrum Psychiatrii i Psychoterapii „Sokrates”, gdzie udzielam konsultacji psychologicznych i prowadzę psychoterapię młodzieży oraz dorosłych.

W swojej praktyce integruję wieloletnie doświadczenie zawodowe w dietetyce z psychologią i neuronauką. Blisko mi także do nauk kontekstualnych (ACT), teorii poliwagalnej i te elementy wykorzystuję w pracy z pacjentem.

Regularnie uczestniczę w szkoleniach, a także sięgam po inspirujące lektury, co chętnie dokumentuję na moich profilach na Facebooku i Instagramie. Wśród nich znalazły się szkolenia i warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów, takich jak Sabina Sadecka, Benjamin Schoendorff oraz Joseph Ciarrochi. 

Pracuję w gabinecie, a także online z rodzicami dzieci (od 8 roku życia), młodzieżą oraz dorosłymi nad następującymi trudnościami:

  • Objadaniem się (spożywaniem nadmiernej ilości jedzenia podczas jednego posiłku, ponad zalecane limity), w tym kompulsywne objadanie się; 
  • Oczyszczaniem organizmu (wymuszanie wymiotów, stosowanie środków moczopędnych, przeczyszczających, w celu pozbycia się jedzenia z organizmu, stosowanie restrykcji dietetycznych i głodówek, w tym nadmiernego wysiłku fizycznego);
  • Ograniczaniem spożywanego jedzenia (jedzenie niedostatecznej ilości jedzenia lub spożywanie jedzenia mało urozmaiconego i zrównoważonego w zestawieniu ze statystyczną konsumpcją);
  • Spożywaniem „emocjonalnym”, czyli wykorzystywaniem jedzenia do radzenia sobie z emocjami, napięciem, stresem;
  • Poczuciem uzależniania od jedzenia, słodyczy, fast foodów itp.
  • Dużymi wahaniami wagi i efektem jo-jo;
  • Trudnościami w utrzymaniu zdrowej wagi i troski o swoje ciało;
  • Niezdolnością do odczuwania głodu z powodu fizycznego odrętwienia i unikania odczuć fizycznych;
  • somatyzacjami,  problemami jelitowi natury emocjonalnej IBS itp.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Beata Mastalerczyk

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk

Ukończyłam studia dzienne magisterskie na kierunku Technologia żywności i żywienie człowieka o specjalności Żywienie Człowieka na UR w Krakowie oraz studia podyplomowe z Psychodietetyki na WSNS w Lublinie, a także studia podyplomowe w zakresie Menager jakości produktów spożywczych i żywienia człowieka na UR w Rzeszowie.

W zawodzie pracuję ponad 15 lat, przez 11 lat prowadziłam własną Poradnię Dietetyczną Dietolinia w Stalowej Woli. Obecnie pracuję jako dietetyk w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli, gdzie m.in. zajmuję się modyfikacjami bilansowanych jadłospisów, liczeniem zestawienia żywnościowego, nadzorem nad wydawaniem posiłków na oddziałach itp. Prowadzę także zajęcia psychoedukacyjne z pacjentami Psychiatrii Dziennej oraz konsultuję psychodietetycznie pacjentów Oddziału Psychiatrycznego.

W swojej wieloletniej praktyce zawodowej wykorzystuję zagadnienia nutripsychiatrii, która łączy dietetykę z leczeniem zaburzeń psychicznych. Koncentruję się nie tylko na aspektach somatycznych, ale również na tym jak żywienie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego oraz zdrowie psychiczne. Tworzę spersonalizowane plany żywieniowe, które są dostosowane do potrzeb zdrowotnych pacjentów, ich stylu życia, preferencji smakowych oraz aktualnego stanu psychicznego.

Nie pracuję z kobietami w ciąży i karmiącymi, dziećmi, pacjentami onkologicznymi oraz osobami trenującymi.

Na bieżąco aktualizuję wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i webinarach oraz czytając branżową literaturę.

Uwielbiam różne aktywności fizyczne jak narty, zajęcia na siłowni, ścianka wspinaczkowa, parki linowe, bieganie i wiele innych. Moją słabością są książki oraz podróże.

Jesteś głodny wiedzy? Masz problemy ze zdrowiem albo czujesz, że utraciłeś kontrole nad jedzeniem?
Zapraszamy Cię do Poradni Dietetycznej Mavita, gdzie przy dobrej kawie lub herbatce porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.