Dietetycy

dietetycy poradni mavita

Celem oraz misją dietetyków pracujących w Poradni Dietetycznej Mavita jest pomoc i wspieranie osoby w trakcie zrzucania kilogramów a także wyposażenie jej w narzędzia oraz wiedzę potrzebne do utrzymania wagi – czyli tego jak „żyć po diecie”. Takie podejście wyróżnia nas spośród innych poradni dietetycznych!

mgr inż. MAGDALENA SOCHA-SALA - doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki

Od 12 lat związana z poradnictwem żywieniowym. Wieloletnie doświadczenie z jednej strony nauczyło ją pokory, z drugiej umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby oraz responsywnego podejścia do pacjenta. W 2008 roku ukończyła studia dzienne magisterskie na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka w Krakowie. Posiada także dyplomy z zakresu Dietetyki i Planowania Żywienia oraz Psychodietetyki. Aktualnie studentka psychologii. W kręgu jej zainteresowań leży psychologia jedzenia oraz nurty behawioralne trzeciej fali (ACT) i w tym kierunku obecnie się kształci. Uważa, że połączenie wiedzy dietetycznej z psychologiczną pozwala przyjąć szerszą perspektywę w poszukiwaniu przyczyn nieprawidłowej wagi oraz budować zdrową relację z jedzeniem.

Łącząc wiedzę z psychologii i dietetyki pokazuje jak wzbudzić i podtrzymać wewnętrzną motywację, promuje zdrową troskę o siebie, elastyczne podejście do odżywiania, bez głodzenia i nieludzkich wyrzeczeń.  Autorka cieszących się uznaniem programów „Odchudzanie” i  „Psychodietetyka”.

Działając jako dietetyk w Rzeszowie stara się także rozpowszechniać rzetelną wiedzę o żywieniu, gdyż w jej przekonaniu w mediach funkcjonuje wiele dietetycznych mitów, które utrudniają zdrowe odżywianie i są przyczyną porażek w odchudzaniu.  Nieustannie aktualizuje wiedzę uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach z zakresu żywienia i dietetyki klinicznej. Jest także autorką licznych artykułów oraz uczestniczką audycji radiowych o tematyce żywieniowej. Od 2015 roku prowadzi Poradnię Dietetyczną Mavita w Rzeszowie.

mgr EWELINA LIS - doradca żywieniowy, dieietyk kliniczny

Ukończyła studia dzienne magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Członek Polskiego Towarzystwa Osób z Celiakią i na diecie bezglutenowej.

Wybór studiów nie był przypadkowy, gdyż od lat jest pasjonatką zdrowego stylu życia. Swoją miłość do zdrowej kuchni przejawia w prowadzeniu bloga o zdrowym odżywianiu, pisaniu artykułów oraz układaniu smacznych jadłospisów. Interesuje się także dietetyką kliniczną, w szczególności wpływem zabiegów bariatrycznych na stan odżywienia, a także żywieniem w onkologii. Podążając za swoimi zainteresowaniami ukończyła liczne kursy i szkolenia podnoszące wiedzę i kwalifikacje w tych zakresie. W kręgu jej zainteresowań jest także psychologia co w połączeniu z wykształceniem dietetycznym umożliwia holistyczne i pełne empatii podejście do pacjenta. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz jeździ na rowerze.

Współpracuje z Poradnią Dietetyczną Mavita w zakresie układania i bilansowania jadłospisów online, dbania o jakość merytoryczną wpisów i artykułów na stronie poradni Mavita oraz rozpowszechniania rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.

Jesteś głodny wiedzy? Masz problemy ze zdrowiem albo czujesz, że utraciłeś kontrole nad jedzeniem?
Zapraszamy Cię do Poradni Dietetycznej Mavita, gdzie przy dobrej kawie lub herbatce porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.