Zespół

zespół poradni mavita

gabinet

Poradnia Dietetyczna Mavita w Rzeszowie dysponuje dwoma przytulnymi, klimatyzowanymi pomieszczeniami, w których poczujesz się jak u siebie. Jest to dla nas bardzo ważne, abyś czuł/a się u nas dobrze i swobodnie. 
W poradni zadbano też o najmłodszych, przygotowując dla nich kącik do zabaw. Przyjdź sam/a lub z rodziną, rozsiądź się wygodnie w fotelu i porozmawiajmy jak możemy Ci pomóc.

Celem oraz misją specjalistów pracujących w Poradni Dietetycznej Mavita jest pomoc i wsparcie osób w trakcie zrzucania kilogramów, a także wyposażenie ich w narzędzia oraz wiedzę potrzebne do utrzymania wagi. Takie podejście wyróżnia nas spośród innych poradni dietetycznych, skoncentrowanych głównie na sprzedaży diet, nakazach i zakazach żywieniowych. My pracujemy interdyscyplinarnie, patrzymy na podopiecznych całościowo i uderzamy w przyczynę, a nie sam objaw jakim jest nieprawidłowa waga.

mavita rzeszow dietetyk

mgr MAGDALENA SOCHA-SALA - psycholog, specjalistka ds. żywienia, psychodietetyczka

Jestem absolwentką studiów dziennych magisterskich na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka UR w Krakowie. Ukończyłam także jednolite studia magisterskie na kierunku Psychologia, specjalność psychoterapia (UBiNS, filia w Rzeszowie).  Moje edukacyjne osiągnięcia obejmują również dwa kierunki studiów podyplomowych: jeden z zakresu dietetyki i planowania żywienia, drugi z psychodietetyki (WSNS z siedzibą w Lublinie). Od ponad dekady, począwszy od 2009 roku, wspieram osoby w kształtowaniu zdrowego podejścia do jedzenia i ciała. W 2015 roku otworzyłam Poradnię Dietetyczną Mavita, gdzie kontynuuję misję życzliwego i empatycznego podejścia do ciała.  

W swojej praktyce łączę piętnastoletnie doświadczenie zawodowe w dietetyce z psychologią i uważnością. Blisko mi także do nauk kontekstualnych (ACT) i neuronauki, i te elementy wykorzystuję w pracy z pacjentem/klientem. 

Regularnie szkolę się, a także sięgam po inspirujące lektury, co chętnie dokumentuję na moich profilach na Facebooku i Instagramie. Wśród nich znalazły się szkolenia i warsztaty prowadzone przez wybitnych specjalistów, takich jak Sabina Sadecka, Benjamin Schoendorff oraz Joseph Ciarrochi. 

Pracuję w gabinecie, a także online z rodzicami dzieci, młodzieżą oraz dorosłymi nad następującymi trudnościami:

 • Objadaniem się (spożywaniem nadmiernej ilości jedzenia podczas jednego posiłku, ponad zalecane limity), w tym kompulsywne objadanie się; 
 • Oczyszczaniem organizmu (wymuszanie wymiotów, stosowanie środków moczopędnych, przeczyszczających, w celu pozbycia się jedzenia z organizmu, stosowanie restrykcji dietetycznych i głodówek, w tym nadmiernego wysiłku fizycznego);
 • Ograniczaniem spożywanego jedzenia (jedzenie niedostatecznej ilości jedzenia lub spożywanie jedzenia mało urozmaiconego i zrównoważonego w zestawieniu ze statystyczną konsumpcją);
 • Spożywaniem „emocjonalnym”, czyli wykorzystywaniem jedzenia do radzenia sobie z emocjami, napięciem, stresem;
 • Poczuciem uzależniania od jedzenia, słodyczy, fast foodów itp.
 • Dużymi wahaniami wagi i efektem jo-jo;
 • Trudnościami w utrzymaniu zdrowej wagi i troski o swoje ciało;
 • Niezdolnością do odczuwania głodu z powodu fizycznego odrętwienia i unikania odczuć fizycznych;
 • różne somatyzacje, objawy z ciała nie mające potwierdzenia w badaniach, problemy jelitowe natury emocjonalnej.

a także:

 • Brakiem wiedzy na temat podstawowych zasad żywienia, 
 • Brakiem wiedzy na temat żywienia w jednostkach chorobowych: cukrzycy, otyłości, niedowagi, insulinooporności, chorób tarczycy itp.; edukuje, daje zalecenia i układam jadłospisy w chorobach 
 • Trudnościami w kupowaniu i wybieraniu jedzenia, przygotowywaniu jedzenia, problemami z ustaleniem zdrowych, regularnych, rutynowych działań związanych z jedzeniem, zapominaniem o posiłkach z powodu nieuwagi lub problemów z zarządzaniem czasem.
Ewelina Lis dietetyk kliniczny mavita rzeszow

mgr EWELINA LIS -
doradca żywieniowy, dietetyk kliniczny

Ukończyłam studia dzienne magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Członek Polskiego Towarzystwa Osób z Celiakią i na diecie bezglutenowej.

Wybór studiów nie był przypadkowy, gdyż od lat jestem pasjonatką zdrowego stylu życia. Moją miłość do zdrowej kuchni przejawiam w prowadzeniu bloga o zdrowym odżywianiu, pisaniu artykułów oraz układaniu smacznych jadłospisów.

Interesuję się także dietetyką kliniczną, w szczególności wpływem zabiegów bariatrycznych na stan odżywienia, a także żywieniem w onkologii. Podążając za swoimi zainteresowaniami ukończyłam liczne kursy i szkolenia podnoszące wiedzę i kwalifikacje w tych zakresie.

W kręgu moich zainteresowań jest także psychologia co w połączeniu z wykształceniem dietetycznym umożliwia holistyczne i pełne empatii podejście do pacjenta. W wolnym czasie najchętniej podróżuję oraz jeżdżę na rowerze.

Współpracuje z Poradnią Dietetyczną Mavita w zakresie układania i bilansowania jadłospisów online, dbania o jakość merytoryczną wpisów i artykułów na stronie poradni Mavita oraz rozpowszechniania rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.

Jesteś głodny wiedzy? Masz problemy ze zdrowiem albo czujesz, że utraciłeś kontrole nad jedzeniem?
Zapraszamy Cię do Poradni Dietetycznej Mavita, gdzie przy dobrej kawie lub herbatce porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.