Dietetycy

dietetycy poradni mavita

Celem oraz misją dietetyków pracujących w Poradni Dietetycznej Mavita jest pomoc i wspieranie osoby w trakcie zrzucania kilogramów a także wyposażenie jej w narzędzia oraz wiedzę potrzebne do utrzymania wagi – czyli tego jak „żyć po diecie”. Takie podejście wyróżnia nas spośród innych poradni dietetycznych!

magda to 2

MAGDALENA SOCHA-SALA - doradca żywieniowy, dietetyk, specjalista psychodietetyki

Od 2009 roku związana z poradnictwem żywieniowym. Ukończyła studia dzienne magisterskie na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka UR w Krakowie. Posiada dyplomy z zakresu Dietetyki i Planowania Żywienia oraz Psychodietetyki. W kręgu jej zainteresowań jest psychologia motywacji, behawioralna oraz nurty behawioralne trzeciej fali (ACT). Uważa, że połączenie wiedzy dietetycznej z psychologiczną pozwala na lepsze poznanie i zrozumienie przyczyn leżących u podstaw problemów z wagą.

Od 11 lat pomaga dzieciom, młodzieży i dorosłym zmieniać nawyki żywieniowe, psychoedukuje oraz promuje zdrowy styl życia.  Łącząc wiedzę z psychologii i dietetyki pokazuje jak wzbudzić i podtrzymać wewnętrzną motywację, lepiej poznać siebie i swoje potrzeby tak, aby każdy proces odchudzania zakończył się trwałym obniżeniem masy ciała. Autorka cieszących się uznaniem programów „Odchudzanie” i  „Psychodietetyka”.

Działając jako dietetyk w Rzeszowie stara się także rozpowszechniać rzetelną wiedzę o żywieniu, gdyż w jej przekonaniu stanowi ona podstawę przy wprowadzaniu stałych zmian w codziennym funkcjonowaniu. Nieustannie aktualizuje swoją wiedzę uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach z zakresu żywienia człowieka i dietetyki klinicznej. Jest także autorką licznych artykułów oraz uczestniczką audycji radiowych o tematyce żywieniowej. Od 2015 roku prowadzi Poradnię Dietetyczną Mavita w Rzeszowie.

PAULINA KUT - dietetyk, doradca żywieniowy

Dyplomowany dietetyk w trakcie pisania pracy magisterskiej przy Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego stale poszerzająca wiedzę w dziedzinie zdrowia, dietoterapii w różnych jednostkach chorobowych. Uczestniczka licznych szkoleń prowadzonych przez najlepszych dietetyków w Polsce.

Zafascynowana zdrowym stylem życia jako podstawowy fundament zdrowia. Interesuję się wspomaganiem dietą leczenia chorób na tle autoimmunizacyjnym m.in. choroby tarczycy, nieswoiste zapalenia jelit.

Członek Koła Naukowego Dietetyków UR oraz IFMSA- Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny w ramach, którego bierze udział w licznych akcjach m.in. „Zdrowie pod kontrolą”.

Współpracuje z Poradnią Dietetyczną Mavita w zakresie prowadzenia konsultacji dietetycznych, układania i bilansowania spersonalizowanych jadłospisów w chorobach dietozależnych oraz rozpowszechniania rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.

EWELINA LIS - DIETETYK KLINICZNY, DORADCA ŻYWIENIOWY

Ukończyła studia dzienne magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Członek Polskiego Towarzystwa Osób z Celiakią i na diecie bezglutenowej.

Wybór studiów nie był przypadkowy, gdyż od lat jest pasjonatką zdrowego stylu życia. Swoją miłość do zdrowej kuchni przejawia w prowadzeniu bloga o zdrowym odżywianiu, pisaniu artykułów oraz układaniu smacznych jadłospisów. Interesuje się także dietetyką kliniczną, w szczególności wpływem zabiegów bariatrycznych na stan odżywienia, a także żywieniem w onkologii. Podążając za swoimi zainteresowaniami ukończyła liczne kursy i szkolenia podnoszące wiedzę i kwalifikacje w tych zakresie. W kręgu jej zainteresowań jest także psychologia co w połączeniu z wykształceniem dietetycznym umożliwia holistyczne i pełne empatii podejście do pacjenta. W wolnym czasie najchętniej podróżuje oraz jeździ na rowerze.

Współpracuje z Poradnią Dietetyczną Mavita w zakresie układania i bilansowania jadłospisów online, dbania o jakość merytoryczną wpisów i artykułów na stronie poradni Mavita oraz rozpowszechniania rzetelnej wiedzy na temat prawidłowego odżywiania.

Jesteś głodny wiedzy? Masz problemy ze zdrowiem albo czujesz, że utraciłeś kontrole nad jedzeniem?
Zapraszamy Cię do Poradni Dietetycznej Mavita, gdzie przy dobrej kawie lub herbatce porozmawiamy jak możemy Ci pomóc.