WIZYTY

wizyty w poradni dietetycznej mavita

Chcąc zasięgnąć porady i/lub otrzymać dietę należy umówić się na wizytę w gabinecie lub konsultacje online (skype). Zapisy są prowadzone telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy zamieszczony w zakładce Kontakt lub Kalendarz wizyt online.

W przypadku, gdy interesują Cię konsultacje online (skype) w pierwszej kolejności skontaktuj się z dietetykiem w celu przedstawienia problemu a następnie wypełnij formularz online (zwykły, psychodietetyczny) – dietetyk prześle go na Twojego e-maila. Po pierwszej konsultacji dietetyk przedstawi program pracy z Pacjentem dostosowany do specyfiki problemu-otyłość, zaburzenia odżywiania i inne.

Zarówno w przypadku konsultacji w gabinecie jak i online (skype) bardzo ważny jest stały, regularny kontakt pacjenta z dietetykiem po to, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie problemu a zastosowana dieta przynosiła oczekiwane rezultaty.

 • Czas trwania to ok. 60min. Na tym spotkaniu dietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, zdrowotny, dokonuje pomiarów metodą bioimpedancji, aby określić skład Twojego ciała. Na podstawie zebranych informacji specjalista dokonuje oceny nawyków żywieniowych, wskazuje popełniane błędy, przygotuje zalecania ich naprawy oraz po wizycie przystąpi do układania indywidualnej diety opartej o zasady zdrowego żywienia.
 • Gdy problemem jest nadwaga/otyłość na pierwszej wizycie dietetyk określi także Twoje tempo chudnięcia i zaproponuje dla Ciebie indywidualny program odchudzający, czyli określi ilość diet i wizyt potrzebnych do osiągnięcia celu. Cały proces odchudzania będzie monitorowany podczas regularnych co 2-tygodniowych wizyt kontrolnych. Cyklicznie, co 2 tygodnie dietetyk przygotowuje jadłospisy redukcyjne, dostosowując je do aktualnych potrzeb organizmu, urozmaicając składniki odżywcze tak, aby efekt redukcji tkanki tłuszczowej i zmiany nawyków żywieniowych przebiegał prawidłowo. Po 2 miesiącach odchudzania jadłospisy są układane raz na miesiąc. Z doświadczenia wiem, że prowadzenie Pacjenta w programach odchudzających jest najskuteczniejszą formą walki z otyłością oraz, że przynosi dużo lepsze efekty niż zostawienie Pacjenta sam na sam z dietą, bez żadnego wsparcia, wizyt i pomocy.
 • W przypadku usługi psychodietetycznej – dietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, zdrowotny, psychodietetyczny, dokonuje pomiarów metodą bioimpedancji, aby określić skład Twojego ciała. Na podstawie zebranych informacji specjalista dokonuje oceny Twoich nawyków żywieniowych, wskazuje popełniane błędy, problematyczne obszary oraz przygotuje zalecania i kolejne kroki  ich naprawy.
 • W przypadku usługi online (skype) pierwsza konsultacja wygląda tak samo jak w gabinecie jedyna różnica jest taka, że dietetyk nie wykonuje pomiarów na analizatorze składu ciała. Takie badania można wykonać we własnym zakresie w miejscu zamieszkania lub zamiast nich przesłać dokładne wymiary ciała (dietetyk podczas rozmowy telefonicznej wskaże jakie to mają być pomiary).

DODATKOWE INFORMACJE

 • Na pierwszą wizytę możesz przynieść dzienniczek dietetyczny – czyli rozpiskę tego co spożywałaś/eś przez co najmniej 3 dni przed wizytą.
 • Badania w gabinecie prowadzone są na analizatorze składu ciała Tanita BC 418 MA na gołe stopy. Przed samym pomiarem nie należy przyjmować dużych ilości płynów ani prowadzić intensywnych ćwiczeń.
 • W przypadku, gdy masz problemy zdrowotne koniecznie przygotuj aktualne badania, wypisy ze szpitala i listę leków, które zażywasz.  Im „świeższe” wyniki, tym lepiej dlatego przed wizytą warto wykonać badania krwi: morfologia, glukoza, cholesterol LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, CRP. Są to badania, na które lekarz wypisuje skierowanie. W uzasadnionych przypadkach dietetyk wyślę Cię na dokładniejsze badania.
 • Trwają ok. 30 minut i odbywają się co 2 tygodnie; W niektórych sytuacjach dietetyk możne zmienić częstotliwość wizyt;
 • Na tych spotkaniach dietetyk kontroluje Twoje postępy, dokonuje pomiaru ilości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i nawodnienia organizmu metodą bioimpedancji, przekazuje kolejną porcję wiedzy z zakresu zdrowego żywienia oraz wykorzystując wiedzę z psychodietetyki uczy metod mobilizacji i motywowania samego siebie;
 • Kolejne kroki uzależnione są od postępów, może to być nowa dieta, dzienniczek lub inne najlepsze w danym przypadku metody – to ustala dietetyk prowadzący;
 • W przypadku wizyt kontrolnych psychodietycznych dietetyk wykorzystując wiedzę z psychologii żywienia i nurtu CBT ustala kolejne zadania mające na celu pogłębienie samoświadomosci pacjenta, poznania źródła problemów, czynników psychofizycznych odpowiedzialnych za problemy w obszarze odżywiania się;
 • Wizyty kontrolne online  (skype) odbywają się podobnie do tych prowadzony w gabinecie, jedyna różnica jest taka, że podczas zdalnej konsultacji nie wykonuje pomiarów na analizatorze składu ciała!

Zapisy na Konsultacje Online są prowadzone telefonicznie, poprzez formularz kontaktowy zamieszczony w zakładce Kontakt lub Kalendarz wizyt online.

Pierwszy kontakt z naszym dietetykiem będzie polegał na wstępnym poznaniu Twojego problemu. Następnie nasz dietetyk prześle do Ciebie formularz online – do uzupełnienia (zwykły i/lub psychodietetyczny). Wypełnij go i odeślij do nadawcy.

Po analizie uzupełnionego formularza i pierwszej konsultacji dietetyk przedstawi program pracy dostosowany do specyfiki Twojego problemu np. otyłość, zaburzenia odżywiania lub inne.