WIZYTY

wizyty w poradni dietetycznej mavita

W Poradni Dietetycznej Mavita konsultacje dietetyczne prowadzone są w sposób tradycyjny w gabinecie przy ul. Grodzisko a także z wykorzystaniem komunikatora skype. Ta druga forma konsultacji przeznaczona jest głównie dla osób zabieganych, mało mobilnych oraz przebywających na co dzień za granicą. Zapisy na obie formy konsultacji są prowadzone telefonicznie oraz poprzez formularz kontaktowy zamieszczony w zakładce Kontakt.

Zarówno w przypadku konsultacji w gabinecie jak i online (skype) bardzo ważny jest stały, regularny kontakt pacjenta z dietetykiem po to, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie problemu a zastosowana dieta przynosiła oczekiwane rezultaty.

W Poradni dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług. Staramy się przekazywać naszym Pacjentom rzetelną  wiedzę opartą o badania naukowe oraz obwiązujące normy i zalecenia opracowane przez ekspertów Instytutu Żywności i Żywienia.

 • Czas trwania to ok. 60min. Na tym spotkaniu dietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, zdrowotny, dokonuje pomiarów metodą bioimpedancji, aby określić skład Twojego ciała. Na podstawie zebranych informacji specjalista dokonuje oceny nawyków żywieniowych, wskazuje popełniane błędy, przygotuje zalecania ich naprawy oraz po wizycie przystąpi do układania indywidualnej diety opartej o zasady zdrowego żywienia.
 • Gdy problemem jest nadwaga/otyłość na pierwszej wizycie dietetyk określi także Twoje tempo chudnięcia i zaproponuje dla Ciebie indywidualny program ODCHUDZANIE I/LUB DIETOTERAPIA, czyli określi ilość diet i wizyt potrzebnych do osiągnięcia celu. Cały proces odchudzania będzie monitorowany podczas regularnych co 2-tygodniowych wizyt kontrolnych. Cyklicznie, co 2-4 tygodnie dietetyk przygotowuje jadłospisy redukcyjne, dostosowując je do aktualnych potrzeb organizmu, urozmaicając składniki odżywcze tak, aby efekt redukcji tkanki tłuszczowej i zmiany nawyków żywieniowych przebiegał prawidłowo.
 • Z doświadczenia wiemy, że prowadzenie Pacjenta w PROGRAMACH jest najskuteczniejszą formą walki z otyłością oraz, że przynosi dużo lepsze efekty niż zostawienie Pacjenta sam na sam z dietą, bez żadnego wsparcia, wizyt i pomocy.
 • W przypadku usługi psychodietetycznej – psychodietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, zdrowotny, psychodietetyczny, dokonuje pomiarów metodą bioimpedancji, aby określić skład Twojego ciała. Na podstawie zebranych informacji specjalista dokonuje oceny Twoich nawyków żywieniowych, wskazuje popełniane błędy, problematyczne obszary oraz przygotuje zalecania i kolejne kroki  ich naprawy.
 • W przypadku usługi online (skype) pierwsza konsultacja wygląda tak samo jak w gabinecie jedyna różnica jest taka, że dietetyk nie wykonuje pomiarów na analizatorze składu ciała. Takie badania można wykonać we własnym zakresie w miejscu zamieszkania lub zamiast nich przesłać dokładne wymiary ciała (dietetyk podczas rozmowy telefonicznej wskaże jakie to mają być pomiary).

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Na pierwszą wizytę możesz przynieść dzienniczek dietetyczny – czyli rozpiskę tego co spożywałaś/eś przez co najmniej 3 dni przed wizytą.
 • Badania w gabinecie prowadzone są na analizatorze składu ciała Tanita BC 418 MA na gołe stopy. Przed samym pomiarem nie należy przyjmować dużych ilości płynów ani prowadzić intensywnych ćwiczeń.
 • W przypadku, gdy masz problemy zdrowotne koniecznie przygotuj aktualne badania, wypisy ze szpitala i listę leków, które zażywasz.  Im „świeższe” wyniki, tym lepiej dlatego przed wizytą warto wykonać badania krwi: morfologia, glukoza, cholesterol LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, CRP. Są to badania, na które lekarz wypisuje skierowanie. W uzasadnionych przypadkach dietetyk wyślę Cię na dokładniejsze badania.
 • Trwają ok. 30 minut i odbywają się co 2 tygodnie; W niektórych sytuacjach dietetyk możne zmienić częstotliwość wizyt;
 • Na tych spotkaniach dietetyk kontroluje Twoje postępy, dokonuje pomiaru ilości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i nawodnienia organizmu metodą bioimpedancji, przekazuje kolejną porcję wiedzy z zakresu zdrowego żywienia oraz wykorzystując wiedzę z psychodietetyki uczy metod mobilizacji i motywowania samego siebie;
 • Kolejne kroki uzależnione są od postępów, może to być nowa dieta, dzienniczek lub inne najlepsze w danym przypadku metody – to ustala dietetyk prowadzący;
 • W przypadku wizyt kontrolnych psychodietycznych dietetyk wykorzystując wiedzę z psychologii żywienia i nurtu CBT ustala kolejne zadania mające na celu pogłębienie samoświadomosci pacjenta, poznania źródła problemów, czynników psychofizycznych odpowiedzialnych za problemy w obszarze odżywiania się;
 • Wizyty kontrolne online  (skype) odbywają się podobnie do tych prowadzony w gabinecie, jedyna różnica jest taka, że podczas zdalnej konsultacji nie wykonuje pomiarów na analizatorze składu ciała.

KONSULTACJA I DIETY ONLINE

Zapisy na konsultacje online przy użyciu komunikatora, np. skype są prowadzone telefonicznie oraz poprzez formularz kontaktowy zamieszczony w zakładce Kontakt.

W przypadku, gdy interesują Cię konsultacje i dieta online w pierwszej kolejności skontaktuj się z dietetykiem w celu przedstawienia problemu, po czym zostanie Ci zaproponowany termin zdalnej konsultacji. Pierwsza rozmowa z wykorzystaniem komunikatora trwa około 60 minut. Podczas rozmowy dietetyk zbierze wywiad żywieniowy, zdrowotny, oceni Twój sposób odżywiania oraz zaproponuje metody jego naprawy. Po przeprowadzonej konsultacji dietetyk przystępuje do układania spersonalizowanej diety online dopasowanej do Twojego trybu życia, aktywności fizycznej, preferencji żywieniowych, stanu zdrowia itd. Do każdej diety otrzymujesz przepisy, przekąski oraz listę zakupów. Istnieje możliwości ułożenia 7, 10, 14 zestawów. Cena diety wg cennika umieszczonego w zakładce Cennik.

INDYWIDUALNE DIETY ONLINE BEZ KONSULTACJI

W poradni Mavita istnieje także możliwość ułożenia spersonalizowanej diety online bez konsultacji skype. Warunkiem otrzymania takiej diety jest wypełnienie formularza dotyczącego Twojego zdrowia, nawyków żywieniowych, preferowanych produktów i potraw, prowadzonej aktywności fizycznej – dietetyk prześle go na Twojego e-maila. Specjalista po zapoznaniu się z formularzem przystąpi do układania i bilansowania diety, którą otrzymasz na maila po 2-3 dniach od przesłania w/w informacji. Do diety otrzymasz przepisy oraz listę zakupów.

W trosce o naszych Pacjentów opracowano zasady współpracy, z którymi możesz się zapoznać poniżej.

ZASADY PRACY Z DIETETYKIEM PORADNI DIETETYCZNEJ „MAVITA”

 1. pracujemy w prywatnym gabinecie, nie udzielamy porad na NFZ; (usługi dietetyczne nie znajdują się w koszyku świadczeń NFZ).
 2. nie prowadzimy sprzedaży suplementów i innych środków na odchudzanie!
 3. płatności za: konsultacje (psycho)dietetyczną, wizyty kontrolne, diety, analizę składu ciała są regulowane po każdej wizycie u dietetyka; za dietę istnieje możliwość płatności przelewem lub kartą płatniczą.
 4. diety w poradni Mavita są układane indywidualnie a więc nie dostaniesz jej na pierwszej wizycie! Dietetyk na ułożenie diety potrzebuje 1-4 dni robocze w zależności od złożoności przypadku; każdą dietę bilansujemy po wizycie kontrolnej (konsultacji online); dieta jest wysyłana pocztą polską, mailowo lub do odbioru w poradni po wcześniejszym uzgodnieniu.
 5. wizyty kontrolne (konsultacje online) w programach odchudzających odbywają się co 2 tygodnie – w wyjątkowych sytuacjach częstotliwość wizyt można zmienić po wcześniejszym uzgodnieniu z dietetykiem prowadzącym.
 6. w przypadku niemożności stawienia się pacjenta na wizycie kontrolnej należy powiadomić dietetyka prowadzącego przynajmniej z 1 dniowym wyprzedzeniem.
 7. obowiązkiem pacjenta jest poinformowanie dietetyka prowadzącego o faktycznym stanie zdrowia (fizycznego i psychicznego) i aktualnych /przebytych chorobach. Dietetyk nie bierze odpowiedzialności za utajenie w/w danych.
 8. dwukrotne przełożenie (odwołanie) wizyty pod rząd skutkuje przerwaniem programu na okres 2 miesięcy, ze względu na brak systematyczności i możliwości wprowadzenia trwałych zmian w nawykach żywieniowych (chyba, że sytuacja jest wyjątkowa – o czym należy poinformować dietetyka).
 9. nie bierzemy odpowiedzialności za działania pacjenta niezgodne z ideą pracy dietetyka i założonymi na pierwszej wizycie metodami pracy oraz za skutki wynikające z tych działań.
 10. nie bierzemy odpowiedzialności za przyjmowane przez pacjenta bez naszej wiedzy i zgody suplementy i inne środki na „odchudzanie” oraz za skutki wynikające z ich przyjmowania.
 11. nie udzielamy nikomu informacji dotyczących pacjenta, gwarantujemy anonimowość.
 12. uczestnictwo w wizytach i dokonanie opłat za wizyt i diety jest równoznaczne z akceptacją przedstawionych wyżej warunków.