WIZYTY

wizyty i konsultacje w poradni dietetycznej mavita

W Poradni Dietetycznej Mavita konsultacje dietetyczne i psychodietetyczne prowadzone są w sposób tradycyjny w gabinecie przy ul. Grodzisko 3a/5 w Rzeszowie, a także z wykorzystaniem komunikatora skype lub w formie teleporady.

Porady zdalne to forma konsultacji przeznaczona głównie dla osób zabieganych, mało mobilnych oraz przebywających na co dzień za granicą. Zapisy na konsultacje zdalne są prowadzone telefonicznie.

W Poradni Dietetycznej Mavita dbamy o najwyższą jakość świadczonych usług. Staramy się przekazywać naszym Pacjentom rzetelną oraz aktualną wiedzę opartą o badania naukowe oraz obwiązujące normy i zalecenia opracowane przez ekspertów m.in. Instytutu Żywności i Żywienia oraz WHO. Do problemu otyłości podchodzimy interdyscyplinarnie łącząc wiedzę z dietetyki a także psychologii.

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KONSULTACJE ZDALNE (SKYPE LUB TELEFON)?

1. zadzwoń pod nr 694-310-403 lub zarezerwuj miejsce w kalendarzu poniżej.

2. umów się na wygodny dla Ciebie termin konsultacji – dzień i godzina oraz wybierz najlepszą dla siebie formę konsultacji (skype lub telefon).

3. wypełnij formularz i dzienniczek żywieniowy, który zostanie wysłany na Twojego maila i odeślij go przed konsultacją.

4. dzień przed konsultacją otrzymasz przypomnienie o poradzie zdalnej w formie smsa.

5. dokonaj opłaty za poradę i ew. dodatkowe materiały wymagające indywidualnego opracowania (spersonalizowane diety, indywidualne zalecenia w chorobach, zalecenia w treningu itp.), na konto wskazane w zakładce KONTAKT – wpisz swoje imię i nazwisko. Cena porady jest zależna od rodzaju porady (dietetyczna, psychodietetyczna) i czasu jej trwania. Więcej informacji można uzyskać pod nr. 694-310-403.

6. materiały opracowane dla konkretnej osoby można odebrać drogą mailową lub w poradni.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO KONSULTACJI ZDALNYCH?

1. wszystkie formularze, dzienniczki, badania itp. wyślij na wskazany w czasie rejestracji email najlepiej przed konsultacją.

2. zważ się przed rozmową i zapisz swoją wagę.

3. przygotuj pytania.

4. przemyśl problemy jakie wystąpiły w trakcie diety, zanotuj swoje uwagi itp. – dla pacjentów, którzy są już na diecie.

Zarówno w przypadku konsultacji w gabinecie jak i online (skype) – jeśli dotyczy problemu odchudzania – bardzo ważny jest stały, regularny kontakt pacjenta z dietetykiem po to, aby znaleźć jak najlepsze rozwiązanie problemu a zastosowana dieta przynosiła oczekiwane rezultaty.

Porada zdalna może też mieć formę jednorazowej konsultacji jeżeli masz wątpliwości co do rodzaju diety, jaką powinieneś wybrać, sposobu żywienia w danej jednostce chorobowej, chcesz, aby dietetyk ocenił Twój dzienniczek itp.

Uwaga!

Dla osób, korzystających z usług dietetyka Poradni Dietetycznej Mavita i przychodzących regularnie na wizyty w gabinecie usługi telefoniczne są nieodpłatne! W każdej chwili możesz zadzwonić, skonsultować się ze swoim dietetykiem prowadzącym i uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

 • Czas trwania to ok. 60min. Na tym spotkaniu dietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, zdrowotny, dokonuje pomiarów metodą bioimpedancji, aby określić skład Twojego ciała. Na podstawie zebranych informacji specjalista dokonuje oceny nawyków żywieniowych, wskazuje popełniane błędy, przygotuje zalecania ich naprawy oraz po wizycie przystąpi do układania indywidualnej diety opartej o zasady zdrowego żywienia.
 • Gdy problemem jest nadwaga/otyłość na pierwszej wizycie dietetyk określi także Twoje tempo chudnięcia i zaproponuje dla Ciebie indywidualny program ODCHUDZANIE I/LUB DIETOTERAPIA, czyli określi ilość diet i wizyt potrzebnych do osiągnięcia celu. Cały proces odchudzania będzie monitorowany podczas regularnych co 2-tygodniowych wizyt kontrolnych. Cyklicznie, co 2-4 tygodnie dietetyk przygotowuje jadłospisy redukcyjne, dostosowując je do aktualnych potrzeb organizmu, urozmaicając składniki odżywcze tak, aby efekt redukcji tkanki tłuszczowej i zmiany nawyków żywieniowych przebiegał prawidłowo.
 • Z doświadczenia wiemy, że prowadzenie Pacjenta w PROGRAMACH jest najskuteczniejszą formą walki z otyłością oraz, że przynosi dużo lepsze efekty niż zostawienie Pacjenta sam na sam z dietą, bez żadnego wsparcia, wizyt i pomocy.
 • W przypadku usługi psychodietetycznej – psychodietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, zdrowotny, psychodietetyczny, dokonuje pomiarów metodą bioimpedancji, aby określić skład Twojego ciała. Na podstawie zebranych informacji specjalista dokonuje oceny Twoich nawyków żywieniowych, wskazuje popełniane błędy, problematyczne obszary oraz przygotuje zalecania i kolejne kroki  ich naprawy.
 • W przypadku usługi online (skype) pierwsza konsultacja wygląda tak samo jak w gabinecie jedyna różnica jest taka, że dietetyk nie wykonuje pomiarów na analizatorze składu ciała. Takie badania można wykonać we własnym zakresie w miejscu zamieszkania lub zamiast nich przesłać dokładne wymiary ciała (dietetyk podczas rozmowy telefonicznej wskaże jakie to mają być pomiary).

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Na pierwszą wizytę możesz przynieść dzienniczek dietetyczny – czyli rozpiskę tego co spożywałaś/eś przez co najmniej 3 dni przed wizytą.
 • Badania w gabinecie prowadzone są na analizatorze składu ciała Tanita BC 418 MA na gołe stopy. Przed samym pomiarem nie należy przyjmować dużych ilości płynów ani prowadzić intensywnych ćwiczeń.
 • W przypadku, gdy masz problemy zdrowotne koniecznie przygotuj aktualne badania, wypisy ze szpitala i listę leków, które zażywasz.  Im „świeższe” wyniki, tym lepiej dlatego przed wizytą warto wykonać badania krwi: morfologia, glukoza, cholesterol LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, CRP. Są to badania, na które lekarz wypisuje skierowanie. W uzasadnionych przypadkach dietetyk wyślę Cię na dokładniejsze badania.
 • Trwają ok. 30 minut i odbywają się co 2 tygodnie; W niektórych sytuacjach dietetyk możne zmienić częstotliwość wizyt;
 • Na tych spotkaniach dietetyk kontroluje Twoje postępy, dokonuje pomiaru ilości tkanki tłuszczowej, mięśniowej i nawodnienia organizmu metodą bioimpedancji, przekazuje kolejną porcję wiedzy z zakresu zdrowego żywienia oraz wykorzystując wiedzę z psychodietetyki uczy metod mobilizacji i motywowania samego siebie;
 • Kolejne kroki uzależnione są od postępów, może to być nowa dieta, dzienniczek lub inne najlepsze w danym przypadku metody – to ustala dietetyk prowadzący;
 • W przypadku wizyt kontrolnych psychodietycznych dietetyk wykorzystując wiedzę z psychologii żywienia i nurtu CBT ustala kolejne zadania mające na celu pogłębienie samoświadomosci pacjenta, poznania źródła problemów, czynników psychofizycznych odpowiedzialnych za problemy w obszarze odżywiania się;
 • Wizyty kontrolne online  (skype) odbywają się podobnie do tych prowadzony w gabinecie, jedyna różnica jest taka, że podczas zdalnej konsultacji nie wykonuje pomiarów na analizatorze składu ciała.

KONSULTACJE ZDALNE I DIETY ONLINE

Zapisy na konsultacje online przy użyciu komunikatora  skype lub w formie teleporady są prowadzone telefonicznie.

W przypadku, gdy interesują Cię konsultacje i/lub dieta online w pierwszej kolejności skontaktuj się z poradnią  dietetyczną dzwoniąc pod nr 694-310-403 w celu przedstawienia problemu, po czym zostanie Ci zaproponowany termin zdalnej konsultacji – dzień i godzina.

CHCE SIĘ ODCHUDZAĆ ZDALNIE, JAK TO WYGLĄDA?

 • W przypadku osób chcących się odchudzić pierwsza rozmowa z wykorzystaniem komunikatora trwa zazwyczaj około 60 minut.
 • Podczas rozmowy dietetyk zbierze wywiad żywieniowy, zdrowotny, oceni Twój sposób odżywiania oraz zaproponuje metody jego naprawy. Po przeprowadzonej konsultacji dietetyk przystępuje do układania spersonalizowanej diety dopasowanej do Twojego trybu życia, aktywności fizycznej, preferencji żywieniowych, stanu zdrowia itd. Do każdej diety otrzymujesz przepisy, przekąski oraz listę zakupów.
 • Przed konsultacją przygotuj niezbędne dokumenty, badania oraz zważ się.
 • Kolejne konsultacje odbywają się co 2 tygodnie i trwają ok. 30 minut.
 • Konsultacje zdalne odbywają się tak jak konsultacje w gabinecie jedyna różnica jest taka, iż nie ważmy się na analizatorze składu ciała.

CHCĘ UZYSKAĆ JEDNORAZOWĄ KONSULTACJĘ SKYPE/TELEPORADĘ

 • Zadzwoń pod nr 694-310-403.
 • Umów się na wygodny dla Ciebie termin konsultacji – dzień i godzina oraz wybierz najlepszą dla siebie formę konsultacji (skype lub telefon).
 • Wypełnij formularz i dzienniczek żywieniowy, który zostanie wysłany na Twojego maila i odeślij go przed konsultacją.
 • Dzień przed konsultacją otrzymasz przypomnienie o poradzie zdalnej w formie smsa.
 • Przygotuj pytania i zapisz je na kartce 
 • Dokonaj opłaty za poradę na konto wskazane w zakładce KONTAKT – wpisz swoje imię i nazwisko. Cena porady jest zależna od rodzaju porady (dietetyczna, psychodietetyczna i czasu jej trwania). Więcej informacji można uzyskać pod nr. 694-310-403

CHCĘ UZYSKAĆ INDYWIDUALNĄ DIETĘ ONLINE

 • Zadzwoń pod nr 694-310-403 i przedstaw swój problem.
 • Warunkiem otrzymania diety jest wypełnienie formularza dotyczącego Twojego zdrowia, nawyków żywieniowych, preferowanych produktów i potraw, prowadzonej aktywności fizycznej – dietetyk prześle go na Twojego emaila.
 • Specjalista po zapoznaniu się z formularzem przystąpi do układania i bilansowania diety, którą otrzymasz na maila po 2-5 dniach od przesłania w/w informacji. Do diety otrzymasz przepisy oraz listę zakupów.
 • Dokonaj opłaty za dietę na konto wskazane w zakładce KONTAKT – wpisz swoje imię i nazwisko.
 • Istnieje możliwości ułożenia 7, 10, 14 zestawów. Cena diety wg cennika umieszczonego w zakładce Cennik.

 

W trosce o naszych Pacjentów opracowano zasady współpracy, z którymi możesz się zapoznać poniżej.

ZASADY PRACY Z DIETETYKIEM PORADNI DIETETYCZNEJ „MAVITA”

 1. pracujemy w prywatnym gabinecie, nie udzielamy porad na NFZ; (usługi dietetyczne nie znajdują się w koszyku świadczeń NFZ).
 2. nie prowadzimy sprzedaży suplementów i innych środków na odchudzanie!
 3. płatności za: konsultacje (psycho)dietetyczną, wizyty kontrolne, diety, analizę składu ciała są regulowane po każdej wizycie u dietetyka; za dietę istnieje możliwość płatności przelewem lub kartą płatniczą.
 4. diety w poradni Mavita są układane indywidualnie a więc nie dostaniesz jej na pierwszej wizycie! Dietetyk na ułożenie diety potrzebuje 1-4 dni robocze w zależności od złożoności przypadku; każdą dietę bilansujemy po wizycie kontrolnej (konsultacji online); dieta jest wysyłana pocztą polską, mailowo lub do odbioru w poradni po wcześniejszym uzgodnieniu.
 5. wizyty kontrolne (konsultacje online) w programach odchudzających odbywają się co 2 tygodnie – w wyjątkowych sytuacjach częstotliwość wizyt można zmienić po wcześniejszym uzgodnieniu z dietetykiem prowadzącym.
 6. w przypadku niemożności stawienia się pacjenta na wizycie kontrolnej należy powiadomić dietetyka prowadzącego przynajmniej z 1 dniowym wyprzedzeniem.
 7. obowiązkiem pacjenta jest poinformowanie dietetyka prowadzącego o faktycznym stanie zdrowia (fizycznego i psychicznego) i aktualnych /przebytych chorobach. Dietetyk nie bierze odpowiedzialności za utajenie w/w danych.
 8. dwukrotne przełożenie (odwołanie) wizyty pod rząd skutkuje przerwaniem programu na okres 2 miesięcy, ze względu na brak systematyczności i możliwości wprowadzenia trwałych zmian w nawykach żywieniowych (chyba, że sytuacja jest wyjątkowa – o czym należy poinformować dietetyka).
 9. nie bierzemy odpowiedzialności za działania pacjenta niezgodne z ideą pracy dietetyka i założonymi na pierwszej wizycie metodami pracy oraz za skutki wynikające z tych działań.
 10. nie bierzemy odpowiedzialności za przyjmowane przez pacjenta bez naszej wiedzy i zgody suplementy i inne środki na „odchudzanie” oraz za skutki wynikające z ich przyjmowania.
 11. nie udzielamy nikomu informacji dotyczących pacjenta, gwarantujemy anonimowość.
 12. uczestnictwo w wizytach (poradach zdalnych) i dokonanie opłat za wizyt i diety jest równoznaczne z akceptacją przedstawionych wyżej warunków.