DO POCZYTANIA

118 posts

Kulinarne podróże

Jak myślisz, gdzie spożywa się taką truskawkę? Chociaż z pewnością znasz polską kuchnię na wylot, możesz być zaskoczony, w jaki sposób żywią się inni w różnych zakątkach świata. Przeczytaj tę lekką kulinarną lekturę i znajdź odpowiedź na tytułowe pytanie.

Żywienie w astmie oskrzelowej

Astma jest zmienną chorobą charakteryzującą się dynamicznym przebiegiem. Stanowi poważny problem, szczególnie w krajach rozwiniętych. Coraz częściej wskazuje się na związek między dietą i poszczególnymi składnikami prozdrowotnymi, a objawami choroby czy częstotliwością zaostrzeń. Jeśli chcesz poznać najnowszą wiedzę dotyczącą diety w astmie – czytaj dalej!

Rośliny strączkowe na talerzu

Nasiona roślin strączkowych, czyli ciecierzyca, fasola czy soczewica to bardzo odżywcze i sycące pożywienie. Ziarenka te są dostępne w przystępnej cenie, chociaż ich zdrowotne właściwości są wręcz bezcenne! W dodatku stanowią idealną propozycję na stworzenie  wartościowych posiłków. Zajrzyj do tego artykułu i czerp wiedzę o ich zaletach, prawidłowym przygotowaniu oraz zastosowaniu w kuchni.

Mango na widelcu

Mango to egzotyczny owoc pochodzący z Azji Południowej, a w szczególności z obszaru Indii. Jest skarbnicą wielu bioaktywnych związków, które wpływają Twój organizm. W tym artykule przybliżymy Tobie wpływ spożywania mango na Twoje zdrowie.

Poznaj siemię lniane

Mimo, że obecna moda na superfoods promuje wiele wartościowych produktów, to czasem wystarczy się tylko rozejrzeć i sięgnąć po lokalne zamienniki o podobnych właściwościach. Dzisiaj zaprezentujemy siemię lniane – małe nasionka, które obfitują w prozdrowotne składniki.