PSYCHODIETETYKA

33 postów

Przeszkody psychologiczne na drodze do osiągnięcia idealnej wagi.

Każdy z nas stawia sobie jakieś cele, np. schudnąć, nauczyć się hiszpańskiego, zdobyć lepsze wykształcenie, ukończyć kurs salsy itp. Dobrze jest marzyć i mieć cele, to właśnie różni nas od świata zwierząt. Nie rzadko podczas wędrówki do celu napotykamy różne przeszkody psychologiczne. Przeczytaj jakie są najczęstsze blokady w procesie zmiany.

zadbaj o dietę

Zadbaj o dietę w nadchodzącym roku!

Początek nowego roku to doskonały moment na refleksję i ustalenie celów. Chociaż wielu z nas stawia przed sobą wiele wyzwań, tylko niewielu udaje się je zrealizować. To oczywiste, że spora część noworocznych postanowień dotyczy zgrabnej sylwetki. Co zrobić żeby nie odpuścić i zrealizować to, co sobie wymarzyliśmy?

jak unikąć przejadania się

Jak uniknąć przejadania się

Jedzenie zbyt dużych ilości jedzenia na raz to trudny nawyk, który często jest bardzo trudny do zlikwidowania. Z biegiem czasu spożywanie zbyt dużej ilości pokarmu może prowadzić do przyrostu masy ciała i zwiększać ryzyko rozwoju chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca lub choroby serca. Poniższe wskazówki to sprawdzone techniki, które mogą stanowić punkt wyjścia do ograniczenia przejadania się.

jedzenie_dietetyk

Sprytne sposoby aby przestać jeść późno w nocy

Wiele osób je późno wieczorem lub w nocy, nawet gdy nie czują głodu. Czy należysz do tej grupy? Jeśli jedzenie w nocy stanowi dla Ciebie problem, spróbuj wykonać poniższe kroki, które pomogą Ci się z tym uporać.
Nocne jedzenie może spowodować, że zjesz więcej kalorii niż potrzebujesz i doprowadzi to do przyrostu masy ciała oraz złego stanu zdrowia. Oto spis ośmiu najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby przestać jeść późnym wieczorem lub w nocy.

Rola słuchu w odczuwaniu smaku Poradnia dietetyczna

Rola słuchu w odczuwaniu smaku

Który zmysł jest najważniejszy w doznawaniu smaku? Na pewno większość osób odpowie, że wzrok. Część pytanych stwierdzi, że zapach. Jednak niewielu wspomni o słuchu. A jednak – to co słyszymy w trakcie posiłku odgrywa ogromnie ważną rolę. Dźwięk jest zatem niczym innym jak zapomnianym zmysłem w odczuwaniu smaku.