PIERWSZA WIZYTA

  • Czas trwania to ok. 60min. Na tym spotkaniu dietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, zdrowotny, dokonuje pomiarów metodą bioimpedancji, aby określić skład Twojego ciała. Na podstawie zebranych informacji specjalista dokonuje oceny nawyków żywieniowych, wskazuje popełniane błędy, przygotuje zalecania ich naprawy oraz po wizycie przystąpi do układania indywidualnej diety opartej o zasady zdrowego żywienia.
  • Gdy problemem jest nadwaga/otyłość na pierwszej wizycie dietetyk określi także Twoje tempo chudnięcia i zaproponuje dla Ciebie indywidualny program odchudzający, czyli określi ilość diet i wizyt potrzebnych do osiągnięcia celu. Cały proces odchudzania będzie monitorowany podczas regularnych co 2-tygodniowych wizyt kontrolnych. Cyklicznie, co 2 tygodnie dietetyk przygotowuje jadłospisy redukcyjne, dostosowując je do aktualnych potrzeb organizmu, urozmaicając składniki odżywcze tak, aby efekt redukcji tkanki tłuszczowej i zmiany nawyków żywieniowych przebiegał prawidłowo. Po 2 miesiącach odchudzania jadłospisy są układane raz na miesiąc. Z doświadczenia wiem, że prowadzenie Pacjenta w programach odchudzających jest najskuteczniejszą formą walki z otyłością oraz, że przynosi dużo lepsze efekty niż zostawienie Pacjenta sam na sam z dietą, bez żadnego wsparcia, wizyt i pomocy.
  • W przypadku usługi psychodietetycznej- dietetyk przeprowadza dokładny wywiad żywieniowy, zdrowotny, psychodietetyczny, dokonuje pomiarów metodą bioimpedancji, aby określić skład Twojego ciała. Na podstawie zebranych informacji specjalista dokonuje oceny Twoich nawyków żywieniowych, wskazuje popełniane błędy, problematyczne obszary oraz przygotuje zalecania i kolejne kroki  ich naprawy.
  • W przypadku usługi on -line (skype) pierwsza konsultacja wygląda tak samo jak w gabinecie jedyna różnica jest taka, że dietetyk nie wykonuje pomiarów na analizatorze składu ciała. Takie badania można wykonać we własnym zakresie w miejscu zamieszkania lub zamiast nich przesłać dokładne wymiary ciała (dietetyk podczas rozmowy telefonicznej wskaże jakie to mają być pomiary).

DODATKOWE INFORMACJE

  • Na pierwszą wizytę możesz przynieść dzienniczek dietetyczny -czyli rozpiskę tego co spożywałaś/eś przez co najmniej 3 dni przed wizytą.
  • Badania w gabinecie prowadzone są na analizatorze składu ciała Tanita BC 418 MA na gołe stopy. Przed samym pomiarem nie należy przyjmować dużych ilości płynów ani prowadzić intensywnych ćwiczeń.
  • W przypadku, gdy masz problemy zdrowotne koniecznie przygotuj aktualne badania, wypisy ze szpitala i listę leków, które zażywasz.  Im „świeższe” wyniki, tym lepiej dlatego przed wizytą warto wykonać badania krwi: morfologia, glukoza, cholesterol LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, CRP. POBIERZ. Są to badania, na które lekarz wypisuje skierowanie. W uzasadnionych przypadkach dietetyk wyślę Cię na dokładniejsze badania.
  • Aby nasza praca była efektywna zapoznaj się z regulaminem poradni Mavita.